[Přeskočit k obsahu]

volejte 606 506 756 pište info@skit.cz spusťte vzdálená pomoc

Běžné servisní úkony

Odvirování PC

Pokud máte v počítači virus, nejen, že je počítač většinou o hodně pomalejší, ale jsou ohrožena i Vaše data. O přítomnosti některých virů nemusíte ani vědět! Proto je nutné co nejdříve provést kontrolu a odvirování počítače. V takovém případě odstraníme všechny (i skryté) viry z Vašeho počítače včetně potenciálně škodlivých aplikací, které by mohly znovu viry do počítače natáhnout. Provedeme preventivní kroky a nastavení tak, aby se riziko opětovné virové infekce minimalizovalo. Dále poradíme, jak se případné nákaze do budoucna vyhnout.

Reinstalace operačního systému

Počítač s operačním systémem Windows je vhodné jednou za čas úplně přeinstalovat. Běžným používáním a instalací různých programů a zařízení totiž v systému zůstávají „zbytky“ a počítač je stále pomalejší a pomalejší. Také některé rozsáhlejší virové nákazy poškodí systém natolik, že je rychlejší a levnější ho znovu nainstalovat než složitě opravovat.

Při nové instalaci operačního systému se snažíme o to, aby se výrazně nezměnilo Vaše obvyklé pracovní prostředí – tedy abyste se nemuseli složitě orientovat v nově nainstalovaném počítači. Při reinstalaci provádíme následující:

  • před samotnou instalací záloha uživatelských dat (běžných uživatelských adresářů + domluvená data),
  • reinstalace systému a instalace ovladačů,
  • dále stejné kroky jako při instalaci nového počítače – tedy instalace zařízení, volně šiřitelného software, Vašich oblíbených programů atd.,
  • aktualizace software a operačního systému,
  • obnova uživatelských dat ze zálohy do původního umístění,
  • uživatelské nastavení systému pokud možno do podoby, v jaké byl před reinstalací (pozadí plochy, ikony, výchozí programy, …).

Modernizace PC

Počítače stárnou velice rychle, a tak je občas potřeba vylepšit jejich vlastnosti a výkon tak, aby mohly sloužit dále. Pokud máte pocit, že je Váš počítač pomalý a nedostačuje výkonem, může to spravit právě modernizace – tedy výměna nebo doplnění některých komponent. Typicky se jedná o přidání operační paměti, instalaci většího pevného disku, případně lepší procesor nebo grafická karta.

Před samotnou modernizací prohlédneme Váš počítač a na základě Vašich požadavků doporučíme potřebná vylepšení. V některých případech ale není možné dostatečné vylepšení (například nedostatek volných slotů pro paměti, omezení základní desky, použité komponenty atd.) – na tuto skutečnost Vás samozřejmě upozorníme, protože je lepší nedělat žádnou úpravu než takovou, která nepřinese očekávaný výsledek.

Legalizace software

Pokud si nejste jisti, zda je Váš software pořízen legálně nebo chcete legalizovat Váš software, můžete se na nás obrátit. Někteří výrobci softwaru nabízí legalizační verze, a je tak možné nakoupit oficiální software za zvýhodněné ceny. Velké množství programů lze také nahradit volně šiřitelnými alternativami.

Provedeme kontrolu Vašeho stávajícího software, zjistíme, který software používáte v rozporu s licenčními smlouvami a navrhneme řešení. Můžete se spolehnout na ochranu Vašeho soukromí – ctíme samozřejmě ochranu osobních dat zákazníka. Údaje zjištěné touto kontrolou jsou považovány za soukromé a jsou použity pouze pro konzultaci mezi Vámi a námi.

 

Místo našeho výskytu – Mělník a Litoměřice

…přijedeme však za Vámi kamkoliv po ČR :-)

Podporujeme

Podporujeme Centrum pro zdravotně postižené děti a mládež – SRDÍČKO. V rámci sponzoringu jsme vytvořili webové stránky www.centrumsrdicko.cz.

Srdíčko